Водяной нагреватель ВЕНТС НКВ (круглый)
![]()
Основное задание канальных водяных нагревателей – подогрев приточного воздуха в системах вентиляции, воздуховод которых имеет сечение круглой формы.
Цена от
6656 грн.
|
- Описание
- Условные обозначения
- Сравнение серии
- Диаграммы
- Документация
- Фото
Водяний нагрівач НКВ - круглий
Застосування водяного нагрівача НКВ - круглий
Основне завдання канальних водяних нагрівачів - підігрів припливного повітря в системах вентиляції, повітропровід яких має перетин круглої форми. Крім цього, нагрівачі застосовуються в вентиляційних установках припливного або припливно-витяжної виду для підігріву повітря.
Конструкція водяного нагрівача НКВ - круглий
Основна частина нагрівача виконана з оцинкованого металу, для виробництва трубних колекторів використовуються мідні трубки, поверхня теплообмінника - алюмінієві пластини. Максимальна герметичність нагрівача досягається завдяки гумовим ущільнювачів.
Нагрівачі виробляються в двох варіантах:
- Дворядні.
- Чотирирядні.
Призначені пристрої для роботи при максимумі робочого тиску, що становить 1,6 Мпа (16 бар) і максимальній температурі води + 100°С. Захистити калорифер від обмороження можна за допомогою погружного датчика, що вимірює температуру, яким оснащений вихідний колектор нагрівача.
Монтаж водяного нагрівача НКВ - круглий
Зміцнення водонагрівача на круглому повітроводі вимагає застосування спеціальних хомутів. Повітря повино бути спрямоване в ту сторону, яку вказує стрілка на калорифері.
Оптимальний варіант установки - коли досягнуто рівномірний розподіл повітря по всьому перетину. Щоб захистити нагрівач від потрапляння бруду, пилу та інших частинок, перед нагрівачем встановлюють спеціальний фільтр для повітря. Монтаж нагрівача можливий, як перед вентилятором, так і за ним.
При розташуванні нагрівача за повітроводом необхідно передбачити розташування між цими двома елементами повітровода, який стабілізує потік повітря і не дозволить температурі всередині вентиляційної системи перевищити гранично допустимий рівень. Якщо калорифер підключений не за методикою противотока, то його продуктивність знижується на 5-15%. Всі номограми розрахунку, представлені в каталозі, підходять для такого варіанту підключення.
Нагрівачі монтуються всередині приміщень, якщо теплоносієм є вода. Для установки таких систем і їх повноцінного функціонування в якості теплоносія слід використовувати рідину, яка не замерзає.
Правильна і безпечна робота нагрівача досягається шляхом використання спеціальної автоматики, яка є цілим комплексом заходів управління та захисту від замерзання:
· Автоматичне регулювання рівня потужності і температурного режиму нагрівання повітря.
· Запуск вентиляційної системи після попереднього прогріву нагрівача.
· Використання повітряних заслінок, які обладнані сервоприводом, оснащеним поворотною пружиною.
· Контроль над станом фільтра, здійснюваний завдяки використанню датчик тиску.
· Відключення системи вентиляції, якщо присутній загроза обмороження нагрівача.
![]() |
![]() |
Підключення проти напрямку потоку повітря | Підключення по напрямку потоку повітря |
Втрати тиску повітря водяних нагрівачів НКВ
НКВ круглі
Пример расчета параметров водяного нагревателя:
При расходе воздуха 1500 мЗ/ч скорость в сечении нагревателя будет составлять 3,2 м/с 1.
- Чтобы найти температуру, до которой возможен нагрев воздуха, необходимо от точки пересечения расхода воздуха 1 с линией расчетной зимней температуры (нисходящая синяя линия, например, -20°С) провести влево линию 2 до пересечения с температурным перепадом воды (например, 70/50) и поднять перпендикуляр на ось температуры воздуха после нагревателя (28°С)3.
- Для того чтобы определить мощность нагревателя, необходимо от точки пересечения расхода воздуха 1 с линией расчетной зимней температуры (восходящая красная линия, например, -20°С) провести вправо линию 4 до пересечения с температурным перепадом воды (например, 70/50) и поднять перпендикуляр на ось мощности нагревателя (28,0 кВт) 5.
- Для определения необходимого расхода воды через нагреватель необходимо опустить перпендикуляр 6 на ось расхода воды через нагреватель (0,34 л/сек).
- Для определения падения давления воды в нагревателе необходимо найти точку пересечения линии 6 с графиком потери давления и провести перпендикуляр 7 вправо, на ось падения давления воды (16,0 кПа).